Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
Naši spolubývajúci

Iman Z Chotára


Vianočný darček. Dostali sme ho od krsných rodičov, ktorí majú úspešnú CHS Z Chotára. Je vzácnej čokoládovo bielej farby, bez jedinej chyby na kráse, jedine na charaktere mu možno čosi vyčítať:o). A to prílišnú záľubu v trhaní všetkého okolo seba, počnúc vlastným vankúšom na spanie, cez ozdobnú kožušinu na kozube až po šnúru od lampy (chvala Bohu nebola zapojená do prúdu). Inak je veľmi spoločenský a nadovšetko má rád spoločnosť svojich pánov, najmä moju polovičku Majka, ktorý ho kŕmi a chodí s ním na dlhé prechádzky do lesa. Iman pôvodne býval vonku vo voliére spolu so svojím bratom, maminkou a tetami, no keďže preňho ešte nemáme búdu ani voliéru, tak išiel s nami do domu a hneď sa rozhodol, že on je vlastne interiérový pes:o).Vonku by mu už bola zima, tak tam pôjde až na jar alebo v lete, som zvedavá, ako si zvykne, lebo teraz s nami spáva v spálni. Hádam mu pomôže, ak mu zoženieme ak spoločníčku dajaku vykastrovanú fešandu z útulku, ale to je zatiaľ hudbou budúcnosti. Iman sa samozrejme zaujíma aj o morčiatka, ale keďže mu neveríme natoľko, aby s nimi mohol tráviť čas, tak sú ohradené. Lebo keby mi zbodol Jackieho, tak si to žehlí celý život cez záruky na odpustenie.  

 

Mimi

Vzrastom malá ale zato veľká osobnosť. Taká je naša vysnívaná čivavka Miminka, ktorá sa k nám dostala vďaka dobrej víle Izzy (ďakujem mojinko:-*). Jej prvá panička sa o ňu zo zdravotných dôvodov starať nemohla a pani Alenka, od ktorej Miminku máme jej poskytla útočisko a lásku, kým sme si pre Miminku mohli prísť. Mimi je tvrdohlavá dáma, ktorá na zavolanie nepríde, ale stačí zašušťať sáčikom, alebo zachrastiť granulkami a je ako zhypnotizovaná:o). Jednoducho je to úplatná ženská:-P. Vie sa neuveriteľne radovať a má krásny úsmev. Spočiatku spávala s nami v spálni, no som veľmi rada, že ju to prešlo a presunula sa do inej izby, lebo Mimi chrápe ako chlap a budila nás aj niekoľko krát do noci.

 

 

Moje myšinky

Fatima QuestMoravia   10.05.2006    Import ČR                   Vrhy: E , L, O, Q

skinny, červeno-biela, tmavooká/ red - white, dark eyes   Fatima_r.jpg 

Vymodlená Jackieho manželka:o). Zo štyroch Fatimkyných vrhov je otcom troch práve Jackie, aj keď ten posledný si zariadil sám. Fatimka je naša veľká mamička, obyčajne váži okolo kila, čo je na skinny slušné. Len čo začuje šušťanie sáčiku alebo krájanie zeleniny, prvá je pri miske a prvá sa načahuje po kúsku dobroty:o). Krásne na nej je, že je v podstate flegmatik, keď som ju dala s Jackiem na krytie, ona sa automaticky presunula k miske a ignorovala Jackieho láskyplné brumlanie a oňuchávanie. V domčeku tiež bývali vždy spolu a často si niečo ,,vydiskutovávali" zatiaľ čo pri ostatných babách bol Jackie buď sám vonku alebo sám vnútri. Teraz po odchove posledných miminiek bude mať zaslúžený odpočinok a dúfam, že si bude strážiť líniu a nerozkysne sa do rozmerov cuya:o). Jej obľúbenou pochúťkou sú tyčinky na hlodanie z Irinho obcodíku : http://www.adakam.eu

.....................................................................................................................

Jackiemann of Skinnyhouse   18.1.2006   jackie_2r.jpg 

skinny, biely tmavooký E.Č. S0764/06 /white, dark eyes    Otec vrhov: B, D, E,O,Q, R

 

Jackie je zakladateľom nášho chovu skinníkov. Jeho príchod sme očakávali s veľkou dávkou zvedavosti, ja aký bude na dotyk a môj šetrný drahý s otázkou, čo na tom zvieratku tak hriešne veľa stojí. Prvý pohľad na Jackieho bol zmesou úžasu a radosti. Malé horúce stvorenie krčiace sa v kúte akvária si získalo moju náklonnosť rýchlosťou blesku. Zo začiatku býval vo výbehu s dvoma zverimexákmi, Miškom a Bibom, ktorí ho ale šikanovali, tak sme ho oddelili na vrchnom poschodí a odvtedy na nich pozeral a drzo kvíkal zhora:o). Mne sa ale začalo trápenie, lebo z Jackieho napájačky nemizla žiadna voda a z misky nepil. Apetít mal fantastický, ale čo sa týka vody, dlho som si myslela, že snáď nasáva atmosférickú vlhkosť. No raz bol konečne odhalený pri napájačke a mne sa uľavilo:o). Z Jackieho časom vyrástol vitálny samček pripravený oplodniť všetky samičky ( a sem tam aj samčekov) v okolí. Bolo mu dopriané, šťastne hosťoval aj v CH z Málkovic, takže potomkov má ako maku. A hoci mu to nestačí a uteká pri každej príležitosti zo svojho výbehu za sexturizmom, od posledného výstrelku (neplánovane nakryl Fatimku hneď po pôrode) má utrum a povedala som si, že ide do krycieho dôchodku. Snáď ma nezačne vydierať hladovaním ako on zvykne, keď dlhšie nemá ,, manželku". Držte palce.

................................................................................................................

Zuzanka aneb Terezka Rogalka z Málkovic (Terinka)  a Sirius z Málkovic

strieborná aguti a čierny tan

  

Teruška s manželom Siriusom sa k nám dostali ako svadobný dar od mojej drahej Peťulky (CHS z Málkovic).  Chcela som ešte dajake morčinky ku svojim nahušákom, nakoľko Jackie aj Timuška už majú svoj vek a neviem, koľko ma ešte budú oblažovať svojím pískaním v dobe kedy chcem spať a druhým dôvodom bolo, že rexíci od Peťky boli vždy úžasne vymazlení. No, títo dvaja zrovna moc nie sú a Terka ma má dosť na háku, hlavne že dostane jedlo (je upišťaná až hrôza, môže si podať packu so skinníkmi), ale je jej v podstate jedno, či si ju beriem na ruky. Zato Sirius má ešte stále ,,smrť v očiach" akonáhle dám ruku do jeho obydlia. Veľmi dho si zvykal, z čoho zrejme aj pramenili jeho kožné problémy, čo som riešila kúpeľmi. Sirius ale nie je veľmi zastáncom hygieny, kúpanie sa nestalo jeho koníčkom. Zato utekanie z výbehu a nakrývanie samičiek je jednou z disciplín, v ktorej sa môže utkať s Jackiem (hoci ten už nenakryje nič). Zrejme by si zvykal lepšie, keby náš Iman netrávil pri výbehoch celé hodiny čakaním, či sa dajake morča nevyberie na prechádzku a keby ich neplašil skučaním a občas aj nervóznym štekotom, že si ho nevšímajú. Ale aj tak pevne verím,  že časom ma zoberie na milosť a stanem sa jeho obľúbeným nosičom jedla.

....................................................................................................................................................................................................

O mojich myškách

Moje myšinky dostávajú jesť 2x denne a príležitostne si vykvíkajú dajaku mňamku navyše:o), hlavne Fatima sa stále tvári, že celé dni už nič nejedla, pritom by jej prospela dobrá diéta... Dostávajú krmivo značky Prestige občas zmiešané s biostanom a vždy s hrachovými vločkami za ktorými sa idú ubyť:o). Fatima navyše miluje hlodacie tyčinky Lolo pets, jednu je schopná zjesť za jeden deň, ale tvári sa, že priberá zo vzduchu. Jackie je viac na zeleninku ako na suché zmesy, jeho slabosťou je paprika a z ovocia má rád sladký grep a pomelo. Po jeho jedení som celá uleptaná od šťavy z ovocia, ale hlavne že pánovi chutilo:o). Jackie aj keď zje dosť veľa nepriberá, lebo má rád zdravý životný štýľ zahŕňajúci veľa pohybu, tak často zdrhne zo svojho výbehu a vydá sa na prieskum po miestnosti. Popri kvíkaní na baby stihne prežrať dieru do vreca so senom, prevrhnúť kýblik s Prestigeom a vyjesť tie najlepšie kúsky, dva krát sa mu už podarilo dostať sa pri tom výlete k babám a raz pri tom splodil potomkov hajzlík jeden.... no a inak poctivo trúsi bobky po celej izbe a očuráva parkety, takže je podlaha v miestnosti podozrivo fľakatá (panička, šetri na pekný koberec, čo to zakryje). Keď u nás boli na návšteve samičky z CHS Salome obývajúce klietku, Jackie strávil niekoľko nocí pri klietke, kde som ho sice väčšinou nevidela, ale nechal po sebe jasné stopy... Ale bolo to márne, nepodarilo sa mu prehrýzť mreže. Odniesol si z toho iba poriadne nachladnutie, ktoré mu ale vôbec neprekážalo, lebo mu aspoň panička dávala pravidelne striekačkou do pusy takú mňamku s glukopurom.

Poslednou dobou Jackiemu do výbehu často čumí Iman, náš pes, ktorého morčiatka dosť fascinujú a napriek naliehaniu partnera som sa neodhodlala ich dvoch zoznámiť, veď čo keby Jackie Imana pohrýzol:-P. Pravda je, že sa oňho bojím a to je aj dôvod, prečo Jackie ešte nešiel na kastráciu, ktorou sa mu pravidelne po každom jeho prúseri vyhrážam. Ale teta Iri mi sľúbila, že to určite prežije, takže ešte raz a možno príde na psa mráz...

TOPlist
Vytvorené službou WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok